Korepetytor

informacje o użytkowniku
Imię: Łukasz
Nazwisko: Ścisłowicz
Lokalizacja: Wrocław
email napisz email 696771737 skype adiabenicus 2479143
 

Udzielam korepetycji

Korepetycje z filozofii

Przedmiot: filozofia
Cena: 45zł / 60min
Ogłoszenie: Pracownik naukowy z 12-letnim doświadczeniem korepetytora, autor opracowań i testów dla uczniów szkół średnich z historii, a przy tym – wieloletni pasjonat zagadnień filozoficznych oferuje skuteczne korepetycje z filozofii.

UWAGA! Zajęcia we Wrocławiu odbywają się w tradycyjnej formie. Klientom spoza Wrocławia proponuję korepetycje online przez Skype.

Decydując się na współpracę, otrzymują Państwo gwarancję pełnego przygotowania do NOWEJ MATURY 2018, zgodnie z aktualną podstawą programową i procedurami. Ofertę korepetycji adresuję do uczniów liceów, ze szczególnym wskazaniem na tegorocznych maturzystów. Pomagam także studentom.

Efektywna nauka filozofii to kształtowanie umiejętności sprawnego zdobywania wiedzy, rozumienia poznawanych zagadnień, zapamiętywania i grupowania informacji. Obejmuje to nie tylko opartą na zrozumieniu naukę wymaganego na maturze materiału, ale i przyswojenie podstawowych technik pracy umysłowej. Formuła zajęć opera się na pogłębionej analizie zagadnień filozoficznych. Oznacza to tłumaczenie pojęć w ramach swobodnej rozmowy z uczniem, w przystępny i zrozumiały sposób. Zajęcia prowadzone są głównie w oparciu o monumentalną syntezę prof. Władysława Tatarkiewicza, a także inne, zalecane pomoce naukowe.

Proces kompleksowego przygotowania do egzaminu maturalnego z filozofii obejmuje przede wszystkim naukę rozwiązywania testów maturalnych i pomoc w rozumieniu materiału. Zajęcia z uczniami prowadzę w oparciu o arkusze egzaminacyjne CKE.

Podczas zajęć analizuję z uczniem przykładowe wypracowania z filozofii, zgodne z kryteriami oceniania. Od podstaw tłumaczę, w jaki sposób określać cele i problemy pracy, jak dokonać – zgodnie z wymaganiami – krytyki stwierdzenia źródłowego, a także – jak postawić tezę i skutecznie ją uargumentować.
Dni lekcji: wszystkie dni tygodnia
Godziny lekcji: 10-21
Miejsce lekcji: u ucznia , u korepetytora
Zakres lekcji: szkoła podstawowa , gimnazjum , szkoła średnia , studia
Doświadczenie: - 12-letnia praktyka w indywidualnym nauczaniu;
- ponad 100 przygotowanych maturzystów z historii i wiedzy o społeczeństwie;
- autor książki "Cesarstwo Rzymskie. Ograniczona monarchia czy autokracja? Pryncypat"

Opinie uczniów

Ocena ogólna:
Ilość opinii: 1
marta07 2014-09-06 13:16:18
Dzięki tym zajęciom szybko nauczyłam się pisać wypracowania z historii i tworzyć konspekt. maturę zdałam na 80%, bardzo dziękuję!