Korepetytor

informacje o użytkowniku
Imię: Bartłomiej
Lokalizacja: Kraków
email napisz email 608165122
 

Udzielam korepetycji

Korepetycje z astronomii

Przedmiot: astronomia
Cena: 100zł / 60min
Ogłoszenie: Zawodowy astronom z UJ w Krakowie z doświadczeniem w nauczaniu astronomii na poziomie szkół podstawowych, średnich oraz akademickim.

Można mnie posłuchać: https://youtu.be/IaQGuJePBJE
Oraz poczytać: https://kosmoblog.pl/


Do każdego ucznia podchodzę indywidualnie. Po poznaniu dotychczasowej formy nauczania oraz toku rozumowania u ucznia, ustalamy minimalny zasób materiału do przerobienia na lekcji. Wszystko planowane jest tak, żeby uczeń faktycznie zrozumiał omawiany temat. 

Zachęcam do kontaktu również tych, którzy potrzebują jednorazowego, intensywnego spotkania. Przygotowujesz referat, wypracowanie, pracę na zaliczenie? Możemy umówić się na konsultacje w elastycznym kształcie. Pomogę Ci zrozumieć temat tak, żeby było Ci łatwiej napisać samodzielnie tekst.

W przypadku cyklu lekcji prywatnych, oferuję na początek ogólną prezentację astronomiczną, dzięki której uczeń poznaje Układ Słoneczny, Galaktykę i Wszechświat. Kolejne spotkania _zazwyczaj_ opierają się na interakcji z uczniem, chociaż historia zna przypadki, w których uczniowie woleli po prostu mnie słuchać. 

W związku z powyższym, jak najbardziej jestem otwarty również na "spotkania gawędziarskie". Mogę, na przykład, opowiadać o bieżących wydarzeniach lub o ciekawych obiektach, zazwyczaj o takich, które sam badałem (egzotyczne gwiazdowe układy podwójne; planety pozasłoneczne; supermasywne czarne dziury; układy stykających się gwiazd; eksplodujące dyski materii wokół białych karłów itd). 

W razie lekcji online, przeważnie opieram się na Discordzie. Po udostępnieniu ekranu prezentuję materiały na żywo na moim komputerze albo z użyciem przygotowanych wcześniej prezentacji (Power Point lub Prezi).

Krótkie konsultacje: 50 zł / 0.5h
Lekcje indywidualne: 100 zł / h - do uzgodnienia
Spotkania grupowe: cena do uzgodnienia
Miejsce lekcji: u ucznia , online
Zakres lekcji: szkoła podstawowa , gimnazjum , szkoła średnia , studia
Doświadczenie: Prowadzę badania naukowe na Uniwersytecie Jagiellońskim, gdzie przyuczam studentów i doktorantów. Jestem promotorem merytorycznym prac licencjackich w Polce i w Czechach. Od 2010 roku byłem opiekunem naukowym na obozach astronomicznych, od 2013 roku pracuję ze studentami, od 2017 prowadzę dodatkowo zajęcia dla młodzieży szkolnej w Centrum Młodzieży im. Jordana w Krakowie (przedział 14-20 lat). 

Od 2005 roku czynnie zajmuję się popularyzacją astronomii, a od 2016 roku pracuję okazjonalnie jako astronom-do-wynajęcia w firmach prywatnych, szkołach i instytucjach kultury.

Posiadam doświadczenie w prowadzeniu przy pracach dyplomowych, do konkursów, ale również jako "opowiadacz o niebie". Zapraszam do kontaktu!

Opinie uczniów

Ocena ogólna:
Ilość opinii: 0
Użytkownik nie ma jeszcze żadnej opinii